gillmalachi gillmalachi
  • 04-05-2020
  • Chemistry
contestada

A pressure of 760.0 mm hg is equal to

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 04-05-2020

Answer:

760=101325

Explanation:

for an opproximate result,multiply the pressure value by 133

Answer Link

Otras preguntas

Jane likes to sunbathe She has read about risks from sunbathing and how to reduce them. She thinks she is not at risk from sunbathing because she has dark skin.
what is the theory that tax cuts can raise supply called
the ratio of boys to girls at the movie is 4:7. If there are 21 girls, how many boys are at the movie?
Jane likes to sunbathe She has read about risks from sunbathing and how to reduce them. She thinks she is not at risk from sunbathing because she has dark skin.
How do you put 0.8918 as a fraction
Which words in the sentence make up the appositive phrase? The winner of the art contest was Tiffany, my youngest cousin. A. was Tiffany B. of the art contes
If a=3 and b=5, what is the value of 3a + b to the power of 2?
how does art inspire some people
The empirical formula of styrene is CH; find the % composition for H and CH. How many atoms are present in a 2.00 gram sample of styrene? PLEASE HELP! THANK YO
Log4(6x-8)=3 Help please