Mrb0ssftk Mrb0ssftk
  • 04-03-2021
  • Chemistry
contestada

If you have 9.56 moles of aluminum oxide how many moles of sodium oxide could you produce?

Respuesta :

rylee1015
rylee1015 rylee1015
  • 09-03-2021

Answer:

The answer is 28.68 moles

Explanation:

Hope this helped Mark BRAINLEST!!!

Answer Link

Otras preguntas

by hw much is the difference of 604 and 406.64 less than thier sum ?
Write 75 as the product of its prime factors. (2 marks)
two forms of solid carbon diamond and graphite different in their physical properties due to the differences in their
A straight line has an equation y= 4x=5 Write down the equation of the straight line that is parallel to y=4x-5 and passes through the point (0,3).
rachel has a collection of 40 stuffed animals . of the stuffed animals 3/8 are bears and 1/5 are dogs the rest are other animals . how many other animals does s
Write an algebraic expression that is equivalent to the expression. cos⁡(arcsin⁡ (x-h)/r )
how many hundredths are in 0.5
written in simplest form, the expression (x^2)(y^2)-9 over 3-xy is equivalent to 1. -1 2. 1 over 3+xy 3. -(3+xy) 4. 3+xy Please show work
Polished metals have a metallic luster, which means that?
step by step how to solve 3y + 5.2 = 2 - 5y